Ministerul Educației Naționale a prezentat situația la nivel național centralizată astăzi, 26.02.2020, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial din cauza gripei.
În județul Constanța sunt închise 8 unități de învățământ.
Iată lista completă.
CONSTANȚA
Gradinita “Florilor”
Cumpana,
Liceul Tehnologic ”Nicolae
Dumitrescu” Cumpana,
Scoala Gimnaziala nr.1
Lumina,
Școala Gimnaziala nr.10
”Mihail Coiciu” Constanta,
Gradinita cu Program
Prelungit nr.6 Constanta,
Colegiul National
Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta ,
Scoala Gimnaziala nr. 38
“Dimitrie Cantemir” Constanta,
Gradinita cu program
normal “ Gradinita lui Andrei” Eforie Nord
HUNEDOARA
Grădinița cu Program
Prelungit Nr. 1 Deva – structură a Grădinței cu Program Prelungit Nr. 7 Deva
MUREȘ
Școala Gimnazială nr. 7
Târgu-Mureș,
Grădinița cu Program
Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,
Grădinița cu Program
Prelungit Manpel Târgu-Mureș,
Școala Gimnazială „Avram
Iancu” Târnăveni,
Grădinița cu Program
Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș
ARAD
Gradinita Sagu, structura
a Scolii Gimnaziale Sagu
ALBA
LICEUL TEHNOLOGIC
“AL. DOMSA” ALBA IULIA,
GRADINITA CU PROGRAM
PRELUNGIT NR. 13 ALBA IULIA,
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV
ALBA IULIA
BISTRIȚA NĂSĂUD
Scoala Gimnaziala Lucian
Blaga Bistrita
GALAȚI
Scoala Gimnazială nr.29
Galati
ILFOV
Școala Gimnazială nr.1
Berceni
Grădinița cu Program Prelungit
nr.1 Dragomirești Deal
Școala Gimnazială nr.1
Petrachioaia
Școala Gimnazială nr.2
Voluntari
Grădinița cu Program
Prelungit nr.1 Berceni
Școala Gimnazială nr.1
Voluntari
Liceul Teoretic „Ioan
Petrus” Otopeni
IAȘI
SCOALA GIMNAZIALA
“OTILIA CAZIMIR”, IASI
CLUJ
Gradinita cu PP Lizuca
Cluj-Napoca
Gradinita cu PP Academia
Piticilor Cluj-Napoca
Liceul Baptist Emanuel
Cluj-Napoca
Liceul Teologic Reformat
Cluj-Napoca
Scoala Gimnaziala Ioan
Creanga Cluj-Napoca
Liceul Elf Cluj-Napoca
Liceul Teoretic Avram
Iancu Cluj-Napoca
Liceul Teoretic Eugen Pora
Cluj-Napoca
Liceul de Informatica
Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
Scoala Gimnaziala Ioan Bob
Cluj-Napoca
Liceul Teoretic Bathoty
istvan Cluj-Napoca
IALOMIȚA
Scoala Gimnazială
“Al. Odobescu” Urziceni;
Scoala Gimnazială
“I.H. Radulescu” Urziceni
SĂLAJ
Școala Gimnazială
“Simion Bărnuțiu” Zalău
Școala Gimnazială
“Mihai Eminescu” Zalău
Școala Gimnazială
“Gheorghe Lazăr”, Zalău
Școala Gimnazială
“Corneliu Coposu” Zalău
Liceul Ortodox
“Sfântul Nicolae” Zalău
Liceul de Artă “Ioan
Sima” Zalău
Grădiniță cu Program
Prelungit “Piticii Isteți” Zalău
Grădiniță cu Program
Prelungit “Dumbrava Minunată” Zalău
Colegiu Tehnic
“Alesandru Papiu Ilarian” Zalău
Școala Gimnazială
“Andrei Mureșanu” Cehi Silvaniei
BUZĂU
Școala Gimnazială
“Mircea T. Bădulescu”
SIBIU
Grădinița cu program
prelungit Nr 26 Sibiu
Grădinița cu program
prelungit Nr 5 Sibiu
Grădinița cu program
prelungit Nr 15 Sibiu
Școala Gimnazială Nr 18
Sibiu
DÂMBOVIȚA
SCOALA GIMNAZIALA NR. 4
MORENI
GRADINITA CU PROGRAM
PRELUNGIT NR. 2 TITU
VÂLCEA
CNI Matei Basarab Rm.
Valcea
Colegiul Energetic Rm.
Valcea
Sc. Gim. Nicolae Balcescu
Dragasani
BUCUREȘTI
1 Grădinița nr. 50
2 Liceul Teoretic Jean Monnet
3 Școala Gimnazială Genesis
4 Școala Gimnazială nr. 5
5 Școala Gimnazială Elena Văcărescu
6 Școala Gimnazială Sf. Voievozi
7 Școala Gimnazială Pia Brătianu
8 Liceul Teoretic Nicolae Iorga
9 Școala Gimnazială I. H. Rădulescu
10 Școala Gimnazială Titu Maiorescu
11 Colegiul Național Ion Neculce
12 Școala Gimnazială nr. 40
13 Grădinița nr. 234
14 Grădinița nr. 7
15 Școala Gimnazială nr. 39
16 Grădinița nr. 276
17 Școala Gimnazială Maria Rosetti
18 Școala Gimnazială nr. 27
19 Liceul Teoretic Decebal
20 Școala Gimnazială Al. I. Cuza
21 Școala Gimnazială nr. 92
22 Școala Gimnazială nr. 54
23 Școala Gimnazială nr. 84
24 Școala Gimnazială Cezar Bolliac
25 Grădinița nr. 231
26 Școala Gimnazială Nicolae Labiș
27 Școala Gimnazială nr. 82
28 Școala Gimnazială nr. 195
29 Grădinița nr. 196
30 Grădinița nr. 232
31 Școala Primară SEB
32 Grădinița Înșir te Mărgărite
33 Școala Gimnazială nr. 129
34 Grădinița nr. 4
35 Liceul Teoretic Ștefan Odobleja
36 Școala Gimnazială nr. 135
37 Grădinița nr. 185
38 Grădinița Căsuța Fermecată 270
39 Școala Gimnazială nr. 150
40 Școala Gimnazială nr. 280
41 Grădinița nr. 268
42 Școala Gimnazială nr. 115
43 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
44 Școala Gimnazială nr. 156
45 Școala Gimnazială Sf. Andrei
46 Școala Gimnazială Sf. Nicolae
47 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
48 Școala Gimnazială Regina Maria
49 Școala Gimnazială nr. 117
50 Grădinița nr. 273
51 Liceul Teoretic Marin Preda
BRAȘOV
Colegiul
Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov,
Grădinița
cu Program Prelungit ‘Micul Prinț’ Nr. 22 Brașov,
Grădinița
cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,
Liceul
Vocațional de Arte Plastice ‘Hans Mattis-Teutsch’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 11 ‘Ștefan Octavian Iosif’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 12 Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 14 ‘Sfântul Bartolomeu’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 19 Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 2 ‘Diaconu Coresi’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 25 Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 30 Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov,
Școala
Gimnazială Nr. 3 Codlea,
Colegiul
Național ‘Radu Negru’ Făgăraș,
Grădinița
cu Program Prelungit ‘Prichindeii’ Făgăraș,
Liceul
Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș,
Școala
Gimnazială Ghimbav,
Școala
Gimnazială ‘Peter Thal’ Râșnov,
Liceul
Teoretic ‘Zajzoni Rab Istvan’ Săcele,
Școala
Gimnazială Nr. 1 ‘Gheorghe Crăciun’ Zărnești,
Școala
Gimnazială Nr. 3 ‘Pompiliu Dan’ Zărnești,
Școala
Gimnazială Lunca Câlnicului,
Școala
Gimnazială Teliu
TIMIȘ
1.
Gradinița cu Program Prelungit nr. 22 – Timișoara
2.
Grădinița cu Program Prelungit – Comuna Giroc
3.
Școala Gimnazială nr. 24 – Timișoara
4.
Liceul Teoretic ”Jean Louis Calderon” – Timișoara
5.
Școala Gimnazială – Comuna Remetea Mare
6. Grădinița
cu Program Prelungit nr. 3 – Timișoara
7.
Școala Gimnazială nr. 2 – Timișoara
8.
Școala Gimnazială – Comuna Săcălaz
SUCEAVA
GPN Obcini Suceava,
Scoala Gimnaziala Miron
Costin Suceava,
Colegiul National Mihai
Eminescu Suceava,
GPP Aschiuta Suceava,
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Suceava-structura GPN Maria Montessori,
Scoala Gimnaziala Al. I.
Cuza Falticeni,
Scoala Gimnaziala Ion
Ciurea Falticeni,
Scoala Gimnaziala Ion
Irimescu Falticeni,
Liceul Teoretic Filadelfia
Suceava,
Gradinita Tandarica
Suceava,
Scoala Gimnaziala Nr. 3
Suceava,
GPP Pinochio
Falticeni-structura GPP Licurici,
Scoala Gimnaziala Mihail
Sadoveanu Falticeni,
Scoala Primara Sfantul
Ioan cel Nou de la Suceava
Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei
ALBA
GRADINITA CU PROGRAM
NORMAL NR.1 ALBA IULIA
SIBIU
Grădinița cu program
prelungit “Phantasia Kindergarten” Sibiu
DÂMBOVIȚA
SCOALA GIMNAZIALA ULMI
5.495 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza
suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.
The post Lista cu unitățile de învățământ închise din cauza gripei în Constanța și în restul țării appeared first on Constanța 100%.