Victorii pentru Real Madrid şi City, în sferturile UCL

Spectacol total, aseară, în sferturile Champions League. Real Madrid a învins-o cu 3-1 pe Liverpool, iar Manchester City s-a impus cu 2-1 în partida cu Borussia Dortmund.

Real Madrid a început foarte bine meciul cu Liverpool. Trupa lui Zidane a dominat total prima repriză şi a marcat două goluri până la pauză. Vinicius şi Asensio şi-au trecut numele pe lista marcatorilor.

„Cormoranii” au ieşit motivaţi de la vestiare şi au început bine a doua repriză. Salah a readus speranţele în tabăra lui Klopp cu un gol marcat în minutul 51. Real Madrid a revenit însă în joc. Vinicius a semnat dubla în minutul 65 şi Real Madrid s-a impus cu 3-1. Trupa lui Zidane porneşte ca favorită la calificarea în semifinalele Champions League. În celălalt meci al serii, Manchester City a învins-o la limită pe Borussia Dortmund, scor 2-1.

Redactor: Adina Baciu

Articolul Victorii pentru Real Madrid şi City, în sferturile UCL apare prima dată în Stiri Litoral TV.