La data de 22 mai a.c., in jurul orei 10.00, politistii din cadrul Serviciului Siguranta Rutiera au fost sesizati cu privire la faptul ca, in localitatea Ovidiu, a avut loc un accident rutier tamponare , intre o autoutilitara si un autoturism.Potrivit IPJ Constanta, barbatii a fost testati cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.Acestia au fost testati cu aparatul din dotare, iar in cazul unuia dintre ei au reiesit indicii cu privire la posibila prezenta a substantelor psihoactive. bdq ...