Este pentru prima dată în cei 2023 ani de la Nașterea Domnului, când darurile celor trei magi de la Răsărit ajung în țara noastră de la Sfântul Munte Athos. Aurul, smirna şi tămâia, darurile celor trei magi de la Rărăsit pentru Iisus Hristos, sunt oferite pentru închinare credincioșilor, la Mănăstirea Pantocrator din Drăgănești-Vlașca.Astfel, perioada sărbătorilor de iarnă va fi una specială la Mănăstirea Pantocrator din Drăgănești-Vlașca, județul Teleorman ...