In urma cu cateva momente, Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Dobrogea a fost solicitat sa intervina pe DJ.222, la intrare in localitatea Remus Opreanu.Din primele informatii este vorba despre un accident rutier o betoniera s a rasturnat in afara carosabilului. La locul accidentului au fost trimise echipaje medicale de prim ajutor precum si echipaje ale Politiei Rutiere Constanta pentru a stabili cu exactitate cauzele si circumstantele in care a avut loc evenimentul. Interventia se afla in ...