Meci decisiv pentru România

Meci extrem de improtant pentru Naţionala de handbal a României. Tricolorele joacă peste câteva minute, de la ora 19.00, cu Germania în grupele principale ale Campionatului Mondial.

După înfrângerea cu Danemarca, România are nevoie de o victorie cu Germania, în primul meci din grupele principale ale Campionatului Mondial, pentru a păstra șanse de calificare în sferturile de finală. România a fost învinsă drastic de Danemarca, scor 23-29.

România – Germaniaeste primul din cele trei meciuri esențiale din grupa principală pentru un traseu cât mai lung la Campionatul Mondial și un loc la Jocurile Olimpice de la Paris 2024.

Pentru prima dată la actualul turneu final, Florentin Pera o poate folosi și pe Cristina Neagu. Cea mai titrată handbalistă a României nu este refăcută total, dar ar putea intra în anumite momente ale partidei cu Germania.

Articolul Meci decisiv pentru România apare prima dată în Stiri Litoral TV.