In perioada 23 mai ndash; 4 iunie a.c., politistii Serviciului de Politie bdquo;Delta Dunariirdquo; au actionat pentru prevenirea si combaterea pescuitului ilegal, in judetele Constanta si Tulcea.Astfel, au fost desfasurate 3 actiuni si efectuate 11 controale, 7 persoane fiind conduse la sediul politiei, pentru cercetari. Au fost legitimate 14 persoane, fiind verificate 6 ambarcatiuni, 2 autoturisme si un mijloc de transport.De asemenea, au fost indisponibilizate peste 930 de kilograme de peste, ...